Bez wpadek na każdy wypadek! Nowa, zaskakująca oferta Volkswagena

Bez wpadek na każdy wypadek! Nowa, zaskakująca oferta Volkswagena

Jeden z największych koncernów motoryzacyjnych świata siłą rzeczy musi mieć bogatą ofertę w każdym segmencie rynku. Każdy wie, że Volkswagen sprzedaje Golfa, Polo czy Passata, ale niewielu, że specjalizuje się także w usługach finansowych.

Ci, którzy zakupili nowe auto z oferty Volkswagen Group Polska, w większości korzystają z Volkswagen Financial Services – jako kredytodawcy, leasingodawcy bądź podmiotu pośredniczącego w zakupie ubezpieczeń. Oferta skierowana jest jednak do znacznie szerszego grona zmotoryzowanych - do wszystkich, którzy mają auto jednej z marek wchodzących w skład grupy Volkswagena.

Każdy posiadacz Audi, Seata, Porsche, Skody lub Volkswagena, które nie jest starsze niż 15 lat, może ubezpieczyć je za pośrednictwem Volkswagen Financial Services. W ramach usług firma oferuje pakiety ubezpieczeń towarzystw ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska, STU Ergo Hestia i UNIQA TU, dzięki czemu może zaproponować korzystną dla każdego kierowcy opcję, uzupełniając ją o szereg zalet dostępnych w ramach dedykowanych Grupie Volkswagen pakietów dealerskich.

Dlaczego warto i co naprawdę jest istotne w ubezpieczeniu samochodu?

Volkswagen zapewnia możliwość uzyskania dodatkowych zniżek za serwisowanie samochodu w ASO oraz dla aut wyposażonych w aktywne systemy bezpieczeństwa, a maksymalne zniżki uznawane są już po trzech latach - także w przypadku aut kupionych przez firmy. Zgłoszenia i likwidacji szkody można dokonywać u autoryzowanych przedstawicieli serwisowych. Całkowitą obsługą szkody zajmą się salony i serwisy, tak, by sam proces obsługi był komfortowy dla poszkodowanego.

Dla osób korzystających z usług finansowych Volkswagen Financial Services istnieje możliwość włączenia składki ubezpieczeniowej do raty kredytu lub leasingu. Dla nowych aut grupy Volkswagena obowiązują promocyjne stawki ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie pakietowe auta można dopasować do indywidualnych potrzeb, rozszerzając lub ograniczając zakres ochrony w ramach poszczególnych rodzajów ubezpieczeń AC, NNW czy Assistance, ale także dokupując opcje dodatkowe – jak ubezpieczenie bagażu, czy od utraty zniżek.

Oferta wyróżnia się na rynku ubezpieczeń dbałością o wysoki standard obsługi szkód komunikacyjnych. Rozliczane są one bezgotówkowo i w pełni przejrzyście dla klienta. Klient otrzymuje profesjonalnie naprawiony samochód, który spełnia takie same standardy bezpieczeństwa jak przed wypadkiem – dzięki użyciu oryginalnych technologii napraw i nowych części.

Edukacja w zakresie ubezpieczeń

Nie tylko naprawa auta powinna w pełni transparentna dla klienta – podobnie powinno być z ubezpieczeniami. Dlatego Volkswagen dba o to, aby edukować w zakresie ubezpieczeń i odpowiednio tłumaczyć swoją ofertę przyszłym klientom. Dlatego Volkswagen Group Polska jest pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiej kampanii – firmowanej portalem internetowym nakazdywypadek.pl, której ambasadorem jest znany polski aktor Jan Peszek. To akcja edukacyjna, której celem jest podniesienie wiedzy i świadomości kierowców w dziedzinie ubezpieczeń komunikacyjnych i bezpieczeństwa na drogach.

Za pośrednictwem portalu buduje się wśród użytkowników aut wiedzę dotyczącą zasad i przepisów ubezpieczeń i tego, co tak naprawdę jest ważne z perspektywy właściciela auta. Dodatkowo pokazuje co i w jaki sposób wpływa na ich bezpieczeństwo. Z artykułów instruktażowych można dowiedzieć się m.in: dlaczego warto naprawiać auto w ASO, na czym polega jakość i bezpieczeństwo naprawy powypadkowej oraz jakie są prawa i obowiązki ubezpieczonego i czego powinni oczekiwać w kontakcie z ubezpieczycielem.

Filmy z Janem Peszkiem w roli głównej pokazują w humorystyczny sposób jak ważna jest odpowiednia oferta ubezpieczeniowa w przykładowych, wziętych z życia aktora sytuacjach losowych. Ich bohater, dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu, jest gotowy na każdą ewentualność, w odróżnieniu od innych zmotoryzowanych.

Po zapoznaniu się z materiałami można sprawdzić swoją wiedzę za pomocą przygotowanych quizów, a w razie potrzeby skontaktować się Volkswagen Financial Services, aby skalkulować składkę dla własnego auta i ew. wykupić atrakcyjne ubezpieczenie.

Co warto zobaczyć na portalu akcji?

Wcześniej jednak warto zbudować swoją wiedzę o tym, co robić, gdy przydarzy się kolizja lub wypadek. Na stronie kampanii łatwo znaleźć szczegółowy poradnik co zrobić krok po kroku, aby niczego istotnego nie przeoczyć.

Sporo dowiemy się także o wyposażeniu samochodów. Przygotowano informacje o tym, co każdy kierowca powinien obowiązkowo mieć w samochodzie, a także co warto wozić dodatkowo - dla dbających o bezpieczeństwo przygotowano zalecenia odnośnie formy i zawartości kart ratowniczych, dedykowanych do każdego modelu aut.

Portal stanowi także zbiór przystępnie i rzeczowo napisanych artykułów o samych ubezpieczeniach. Co wchodzi w skład poszczególnych rodzajów ubezpieczeń? Jakie są konsekwencje za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC albo jak uzyskać auto zastępcze na czas naprawy? – to wszystko (i wiele więcej) znaleźć można na stronie internetowej kampanii.

Każdy zmotoryzowany wyciągnie z tego coś dla siebie, z pożytkiem dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi. W końcu, jak to mówią w Volkswagen Financial Services: "bez wpadek na każdy wypadek!"

Źródło: wp.pl, 28.11.2018 r.

Kontakt dla mediów