Jak najlepiej sfinansować samochód dla firmy
Samochód w firmie to nie żadna fanaberia, tylko zwykłe, niezbędne narzędzie pracy, które ma pomagać w pomnażaniu zysków. Pojazd można sobie jednak zapewnić na różne sposoby: po prostu go kupić, wyleasingować czy wypożyczyć. Decyzja, w jaki sposób to zrobić, jest kluczowa, bo można tu wiele zyskać, ale również dużo… stracić. Im większa flota pojazdów, tym jest to ważniejsze, bo zrobią się z tego naprawdę potężne sumy.
Liczą się detale
Do niedawna sprawa była prosta – jeśli potrzebny był w firmie samochód, trzeba było go kupić. Potem pojawił się leasing, a teraz coraz popularniejszy jest wynajem pojazdu na dłuższy lub krótszy okres albo rozliczanie się za auto w postaci abonamentu. Tak jak np. za zwykłą komórkę.
Jeśli się jednak temu bliżej przyjrzeć, to tak naprawdę istnieją tylko dwa modele pozyskania samochodu: albo wykładamy od razu pieniądze i go kupujemy, albo koszty jego użytkowania rozkładamy na dłuższy czas. Możemy też, ale wcale nie musimy być formalnie właścicielami tego pojazdu. Ten drugi sposób, czyli rozłożenie kosztu auta na mniejsze części, to właśnie te wszystkie leasingi, abonamenty itp.
Czytaj więcej na wyborcza.pl
Źródło: Gazeta Wyborcza, 26.06.2019 r.
Kontakt dla mediów
Piotr Żabowski
dfusion communication