Volkswagen Financial Services razem ze Strażakami rusza z pomocą

Volkswagen Financial Services razem ze Strażakami rusza z pomocą

Volkswagen Financial Services użyczy bezpłatnie Ochotniczym Strażom Pożarnym 30 samochodów, które będą wykorzystywane do niesienia pomocy potrzebującym. Umowę w tej sprawie VWFS podpisał ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP dziś w Warszawie.

Samochody trafią do OSP zrzeszonych w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Do wszystkich 30 aut przypisane są karty paliwowe z limitem umożliwiającym swobodne wykorzystanie samochodów w akcji, a VWFS zapewnia im pełną obsługę serwisową. Każdy z Volkswagenów Transporterów T6 ma napęd na 4 koła co jest dodatkowym atutem w codziennej pracy strażaków. ZOSP RP doposaży samochody w środki i urządzenia do zwalczania i przeciwdziałania COVID – 19.

–  Pomagamy w taki sposób, w jaki potrafimy najlepiej – zapewniając pełną mobilność – mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services. – Współpraca z OSP nie jest przypadkowa. Strażak to zawód od lat cieszący się najwyższym poziomem zaufania publicznego. Straże ochotnicze pełnią bardzo ważną rolę w życiu społeczności lokalnych. Docierają wszędzie - nawet do najmniejszych miejscowości. Ich zadania to nie tylko gaszenie pożarów, ale także walka ze skutkami powodzi, nawałnic czy innych klęsk żywiołowych. Dziś oczywiście najważniejsza jest pomoc tym, którzy wciąż odczuwają skutki epidemii – dodaje Mikołaj Woźniak.

Przekazane Volkswageny Transportery to auta wielozadaniowe. Mogą pomieścić aż 6 osób wraz z wyposażeniem, przez co z powodzeniem sprawdzą się również w innych akcjach niż związane z epidemią, czy usuwaniem skutków suszy. – Z tego względu podpisana dziś umowa została zawarta na pół roku, z możliwością przedłużenia – dodaje Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services.

Przekazanie aut strażakom nastąpi w drugiej połowie czerwca u dealera marki Volkswagen Samochody Dostawcze - Porsche Inter Auto, na warszawskim Okęciu. Wszystkie samochody zostaną przygotowane zgodnie z obowiązującymi obecnie normami sanitarnymi. O tym, gdzie konkretnie trafią przekazane strażakom samochody i w jakich akcjach będą używane, Volkswagen Financial Services poinformuje w najbliższym czasie.

Kontakt dla mediów

Volkswagen Financial Services razem ze Strażakami rusza z pomocą

Piotr Żabowski
dfusion communication

piotr.zabowski@dfusion.pl