Volkswagen Financial Services przekazał OSP 30 VW Transporterów

Volkswagen Financial Services przekazał OSP 30 VW Transporterów

Pierwsze samochody trafiły dziś do Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski. Bezpłatnie użyczone przez Volkswagen Financial Services Transportery zostały wyposażone w karty paliwowe, są ubezpieczone i objęte pełną obsługą serwisową. Zapewni to strażakom pełną mobilność w każdej sytuacji.

– Razem z samochodami przekazujemy strażakom karty paliwowe, co zapewni użytkownikom pełną mobilność i pozwoli na przejechanie trzydziestoma Volkswagenami łącznie ok. 75 000 km. miesięcznie – mówi Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services. Wszystkie Volkswageny Transportery T6 zostały ubezpieczone (OC, AC) i mają zapewnioną pełną obsługę serwisową.

– Pojazdy trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych w różnych regionach Polski  i z różnym stanem dróg. Dlatego ważną cechą tych samochodów, obok przestronnego 6-osobowego nadwozia jest napęd 4x4. Pozwoli to strażakom pokonać nawet trudny teren czy bezdroża i dotrzeć z pomocą do potrzebujących – podkreśla Daria Zielaskiewicz z VWFS.

Szybkość jest sprawą kluczową. – Strażacy ochotnicy są zwykle pierwsi na miejscu. Pierwsi udzielają pomocy, a często od szybkości ich działania, błyskawicznych decyzji, poświęcenia, zależy ludzkie życie i zdrowie. Działają w niemal każdym miejscu i w każdym rodzaju zagrożenia. Od tak błahych wydawałoby się spraw, jak wypompowywanie wody z piwnic po nawałnicach, do tak ważnych, jak właściwe zabezpieczenie lądowisk dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wyjaśnia Krzysztof Kowalczyk, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Dodatkowo Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, będący partnerem projektu, doposażył wszystkie Transportery w środki i urządzenia do zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. Każdy samochód został wyposażony w trójwarstwowe maseczki medyczne, kombinezony, rękawiczki nitrylowe, płyny do dezynfekcji powierzchni oraz rąk, a także opryskiwacz ciśnieniowy. Dzięki temu wyposażeniu strażacy będą mogli bezpiecznie nieść pomoc dodaje Dyrektor Krzysztof Kowalczyk.

Przekazanie pierwszych dziesięciu pojazdów odbyło się we współpracy z partnerem akcji – dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze grupy Porsche Inter Auto na warszawskim Okęciu. – Przeprowadziliśmy pełne przeglądy techniczne w serwisie, pojazdy zostały odpowiednie przygotowane, a wszystkie czynności przeprowadziliśmy z zachowaniem procedur sanitarnych obowiązujących zarówno w naszej sieci salonów, jak i w całym kraju. Przed wydaniem kolejnemu użytkownikowi każdy samochód został zdezynfekowany i poddany ozonowaniu – wymienia Jacek Mikła, Dyrektor Salonu Porsche Warszawa Okęcie Volkswagen.

30 Volkswagenów Transporterów trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych w rejonach wymagających największego wsparcia. – W każdym województwie pojawią się nasze charakterystyczne, odpowiednio oznaczone samochody, od zachodniego Pomorza do Podkarpacia. Najwięcej będzie ich jednak jeździło w południowych rejonach Polski – w tym na Śląsku, którego mieszkańcy zostali wyjątkowo doświadczeni przez epidemię – oraz na Mazowszu. – podsumowuje Daria Zielaskiewicz z VWFS.

Kontakt dla mediów

Volkswagen Financial Services przekazał OSP 30 VW Transporterów

Piotr Żabowski
dfusion communication

piotr.zabowski@dfusion.pl