VWFS wdrożył drugi etap pomocy dla strażaków ochotników walczących z COVID-19

Ruszył drugi półroczny etap współpracy Volkswagen Financial Services z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Jej celem jest wsparcie walki strażaków z pandemią koronawirusa. Projekt został rozpoczęty w połowie ubiegłego roku, kiedy VWFS bezpłatnie użyczył OSP z różnych rejonów Polski 30 Volkswagenów Transporterów. Również w 2021 roku firma zapewnia strażakom pełną mobilność.

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach trwa wyścig, którego celem jest zaszczepienie jak największej liczby osób. Wciąż jednak znajdujemy się w niebezpiecznym momencie, a doniesienia o kolejnych mutacjach wirusa nie wpływają uspokajająco. Z tych powodów tak istotne jest wsparcie dla osób i instytucji, które stoją na pierwszej linii walki z pandemią.

– Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych są #pierwsinamiejscu, zarówno przy działaniach „koronawirusowych”, jak i w przypadku innych zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi. A COVID-19 nie zwalnia. Dlatego w Volkswagen Financial Services zadecydowaliśmy o przedłużeniu okresu bezpłatnego użyczenia naszych samochodów trzydziestu OSP z całej Polski do końca czerwca 2021 roku. – mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services Polska. – Wspieramy działania strażaków tak jak umiemy najlepiej – poprzez dostarczanie pełnej mobilności. – dodaje Mikołaj Woźniak Pomoc VWFS jest potrzebna. Strażacy przesyłają do firmy podziękowania za wsparcie OSP w codziennych akcjach i doceniają to, że na co dzień mogą być mobilni.

Od czerwca do grudnia 2020 roku strażacy przejechali naszymi samochodami niemal 140 tys. km podczas prawie 2 tys. wyjazdów. Interwencje obejmowały nie tylko działania związane ze zwalczaniem skutków pandemii i pomocą dla osób szczególnie zagrożonych. Volkswageny Transportery wykorzystywano na przykład w akcjach ratunkowych, usuwaniu skutków powodzi czy monitorowaniu lasów w okresach nasilonych pożarów. – wylicza Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Samochody, które będą służyły OSP przez kolejne pół roku, na przykład przy dowożeniu ludzi na szczepienia, są dostosowane do potrzeb strażaków. Każdy Transporter ma 6-osobową kabinę, oddzielną obszerną przestrzeń ładunkową, napęd 4x4 i praktyczne wyposażenie dodatkowe. – Samochody zostały też ubezpieczone, mają pakiety przeglądów serwisowych, a co najważniejsze – karty paliwowe. W ten sposób VWFS zapewnia strażakom spokój, aby mogli skupić się wyłącznie na swoich zadaniach. – podkreśla Daria Zielaskiewicz.

Kontakt dla mediów

 VWFS wdrożył drugi etap pomocy dla strażaków ochotników walczących z COVID-19

Piotr Żabowski
dfusion communication

piotr.zabowski@dfusion.pl