VWFS wspomaga strażaków w dowożeniu osób na szczepienia przeciwko COVID-19

VWFS wspomaga strażaków w dowożeniu osób na szczepienia przeciwko COVID-19

Minął niemal rok odkąd Volkswagen Financial Services przekazał Ochotniczym Strażom Pożarnym 30 pojazdów. W tym czasie auta wyjechały do przeszło 3 tys. akcji, pokonując prawie ćwierć miliona kilometrów. Obecnie jednostki OSP w całej Polsce wykorzystują te samochody m.in. do rozwożenia osób na szczepienia przeciwko COVID-19.

Akcja dowożenia na szczepienia osób, które nie mogą na nie dotrzeć samodzielnie, jest prowadzona we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Tylko w okresie od stycznia do końca kwietnia br., OSP w całym kraju pomogły w ten sposób już ponad 12 tys. osób.

Tak właśnie wykorzystywany jest jeden przekazanych OSP Volkswagenów Transporterów. – Samochód umożliwia nam przewiezienie do punktów szczepień osób z ograniczoną mobilnością. Rozwozimy nim także ulotki informacyjne dot. COVID-19 oraz maseczki ochronne. – mówi Marek Kamiński, Komendant OSP Kamieńczyk. – Dzięki użyczonym przez VWFS pojazdom cała akcja przebiega szybko i sprawnie, a co najważniejsze – nie musimy wtedy korzystać z samochodów ratunkowo-gaśniczych, dzięki czemu możemy w każdej chwili wyjechać do akcji – dodaje Marek Kamiński.

Przekazane strażakom Volkswageny Transportery mają przestronną, 6-osobową kabinę, oddzielną obszerną przestrzeń ładunkową oraz – co ważne, gdy trzeba dotrzeć dosłownie w każde miejsce – napęd na cztery koła. Samochody są ubezpieczone oraz mają pakiety przeglądów serwisowych. –  Do każdego z 30 aut przypisana jest karta paliwowa, która pozwala OSP nieść pomoc nie zważając na koszty. Zapewniamy strażakom maksymalny komfort działania tak, by mogli skupić się na tym co najważniejsze: niesieniu pomocy – mówi Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services. – Strażacy ochotnicy pełnią w społecznościach lokalnych niezwykle ważną rolę, w tym w walce z pandemią. Warto o tym przypominać nie tylko teraz, przy okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, ale też przy każdej innej okazji – dodaje Daria Zielaskiewicz.

Wsparcie OSP poprzez zapewnienie pełnej mobilności 30 wybranym jednostkom, to jedynie część działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzonych przez Volkswagen Financial Services. – W najbliższym czasie przedstawimy szczegóły dalszej współpracy ze strażakami. W planach są m.in. wspólne akcje edukacyjne – zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych – oraz szkolenia z bezpiecznej jazdy dla strażaków prowadzone przez VWFS – mówi Daria Zielaskiewicz z Volkswagen Financial Services.

OSP to wyposażone w specjalistyczny sprzęt jednostki ratownicze, specjalizujące się w walce z pożarami, klęskami żywiołowymi oraz wieloma  innymi występującymi lokalnie zagrożeniami. Ochotnicze Straże Pożarne użytkują około 16,5 tysiąca strażnic, najczęściej wybudowanych własnymi siłami. Często są to obiekty wielofunkcyjne służące całej społeczności, wokół których skupia się życie społeczne i kulturalne wsi i miasteczek.

Kontakt dla mediów

 VWFS wspomaga strażaków w dowożeniu osób na szczepienia przeciwko COVID-19

Piotr Żabowski
dfusion communication

piotr.zabowski@dfusion.pl