VWFS bezpłatnie użyczył 20 samochodów  kolejnym Ochotniczym Strażom Pożarnym

VWFS bezpłatnie użyczył 20 samochodów kolejnym Ochotniczym Strażom Pożarnym

Volkswagen Financial Services w ramach kontynuacji wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych przekazał kolejnym OSP do bezpłatnego użytku 20 samochodów Volkswagen Transporter T6 oraz Caddy. W niedawno zakończonym pierwszym roku współpracy użyczonymi samochodami strażacy ochotnicy pokonali łącznie prawie 250 tys. km i uczestniczyli w 3,5 tys. akcji.

W czerwcu ubiegłego roku w ramach walki z pandemią COVID-19 Volkswagen Financial Services bezpłatnie udostępnił Ochotniczym Strażom Pożarnym z całej Polski 30 samochodów Volkswagen Transporter. Był to pierwszy etap wsparcia dla strażaków ochotników. Na początku września 2021 r. w warszawskim salonie samochodów używanych VWFS STORE strażacy z kolejnych 20 OSP odebrali 10 Volkswagenów Transporter T6 oraz 10 Volkswagenów Caddy. Pojazdy będą im służyć przez 6 najbliższych miesięcy.

– Jedną z idei, które promuje Volkswagen Financial Services jest bezpieczna mobilność. Z tego powodu ważnym kryterium decydującym o przyznaniu samochodu była aktywność danej OSP w zakresie edukacji lokalnej społeczności z udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań. Takie szkolenia są szczególnie ważne w przypadku dzieci i młodzieży. – podkreśla Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services Polska.

Samochody będą więc wykorzystywane przez strażaków nie tylko w akcjach ratowniczych, ale i do wyjazdów na szkolenia czy pokazy bezpieczeństwa. Volkswageny Transportery i Caddy są doskonale przystosowane do zadań stojących przed OSP: mają obszerne kabiny, duże przestrzenie ładunkowe i mocne silniki.

– Każdy z 20 samochodów – podobnie jak w poprzedniej edycji – wyposażyliśmy w kartę paliwową, żeby strażacy nie ponosili kosztów tankowania. Pojazdy zostały przez nas przygotowane technicznie, mają pełną opiekę serwisową oraz pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Tak rozumiemy kompleksowe dostarczanie mobilności. – wskazuje Daria Zielaskiewicz z VWFS.

Od wiosny 2020 roku, czyli od początku projektu partnerem Volkswagen Financial Services jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Dzięki sprawnej współpracy obydwu organizacji 20 kolejnych, charakterystycznie oznakowanych pojazdów z logo VWFS i Związku trafiło do OSP w różnych rejonach Polski.

– Bezpieczeństwo i edukacja, to dwa hasła przewodnie przyświecające współpracy pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Volkswagen Financial Services Polska. Jestem przekonany, że dzięki samochodom, które trafiły do kolejnych OSP strażacy ochotnicy będą mogli skuteczniej angażować się w działania związane z edukacją i promocją bezpieczeństwa. – mówi Waldemar Pawlak, Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

– Bezpłatne użyczenie samochodów wspierających zadania strażaków ochotników to rodzaj podziękowania z naszej strony za ich poświęcenie, ale i wsparcie przez VWFS idei edukacji na rzecz bezpiecznej mobilności. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy strażacy poprowadzą jeszcze więcej zajęć w lokalnych szkołach i przedszkolach, a droga każdego dziecka do domu stanie się bezpieczniejsza. – mówi Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services Polska.

Kontakt dla mediów

VWFS bezpłatnie użyczył 20 samochodów  kolejnym Ochotniczym Strażom Pożarnym

Piotr Żabowski
dfusion communication

piotr.zabowski@dfusion.pl