Polski Czerwony Krzyż otrzyma strategiczne wsparcie od Grupy Volkswagen w Polsce. Spółki koncernu łączą siły.

Polski Czerwony Krzyż otrzyma strategiczne wsparcie od Grupy Volkswagen w Polsce. Spółki koncernu łączą siły.

 

Natychmiast po rozpoczęciu wojny w Ukrainie Grupa Volkswagen zaoferowała swoją pomoc. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom i ich rodzinom. Bardzo szybko zapadła też decyzja zarządu koncernu Volkswagen dotycząca wsparcia finansowego. Grupa przekazała milion euro agencji partnerskiej Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). Następnie marki Porsche, Audi i ŠKODA przeznaczyły na doraźną pomoc dla ofiar wojny prawie dwa i pół miliona euro. To dopiero początek wielu inicjatyw.

W Polsce spółki wchodzące w skład Grupy Volkswagen łączą siły przy realizacji szlaku transportu humanitarnego przez Polskę. Do pomocy wyruszyła flota Grupy Volkswagen: pojazdy ciężarowe, auta dostawcze i osobowe. Są też chętni wolontariusze – setki pracowników Grupy VW w Polsce, którzy będą służyć przy organizacji zbiórek, obsłudze magazynów i transporcie darów.

Szczegółowy zakres wsparcia:

  • w dwóch lokalizacjach w Polsce – w Poznaniu i we Wrocławiu – powstały magazyny logistyczne, które włączono w sieć szlaku humanitarnego PCK,
  • wolontariuszy i pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża wspierają w pracy również samochody Grupy VW: modele VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter i ŠKODA Octavia,
  • w akcję pomocy i zbiórki włączyli się także pracownicy spółek Volkswagen w Polsce oraz w Niemczech. Zebrane dary trafiły do sieci magazynów VW na szlaku humanitarnym w Polsce.
  • Do dyspozycji Polskiego Czerwonego Krzyża oddano też specjalną grupę pojazdów ciężarowych Scania, które posłużą do obsługi logistycznej i transferu towarów pomiędzy magazynami na szlaku humanitarnym PCK.

 

„Grupa Volkswagen w Polsce to ponad 20 tysięcy pracowników zatrudnionych w 9 zakładach produkcyjnych i 2 spółkach w Polsce. Dziś wszyscy  jednoczymy siły, by pomóc naszym sąsiadom, dla których Polska stała się bezpiecznym schronieniem i domem na najbliższy czas” – oświadczają zgodnie zarządy Volkswagen Poznań, Volkswagen Group Polska, Volkswagen Motor Polska, MAN Truck & Bus Polska, Scania Polska, Volkswagen Financial Services Polska oraz Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

„Polski Czerwony Krzyż od początku wojny w Ukrainie wspiera osoby potrzebujące. Docieramy z pomocą humanitarną na terenie Polski, ale także na teren Ukrainy. Dzięki wsparciu logistycznemu Grupy Volkswagen nasze działania będą prowadzone na szerszą skalę. Nieocenione jest także wsparcie samych pracowników VW, jest ono dla nas w tym czasie najcenniejsze” – mówi Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Kontakt dla mediów

Polski Czerwony Krzyż otrzyma strategiczne wsparcie od Grupy Volkswagen w Polsce. Spółki koncernu łączą siły.

Piotr Żabowski
dfusion communication

piotr.zabowski@dfusion.pl