Volkswagen Bank oraz Fiserv rozpoczynają współpracę

Volkswagen Bank oraz Fiserv rozpoczynają współpracę

 

Z sukcesem zakończono proces migracji danych kart z systemu Volkswagen Bank do Fiserv Polska S.A. Od tej pory Fiserv, właściciel marki PolCard, należący do grona światowych liderów technologii płatniczych i finansowych, będzie świadczyć na rzecz banku usługi kompleksowego zarządzania transakcjami, obsługę kart debetowych Visa oraz szereg usług dodatkowych.

Proces migracji kart przebiegł bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Mimo, że zmienił się podmiot obsługujący karty, klienci banku nie musieli wymieniać kart płatniczych, czy też zmieniać swoich kodów PIN. Fiserv oprócz podstawowych usług wydawnictwa i zarządzania kartami, autoryzacji i rozliczania transakcji zapewni monitoring transakcji online oraz zadba o bezpieczeństwo zakupów w Internecie dzięki silnemu uwierzytelnianiu transakcji z wykorzystaniem usługi 3-D Secure.

Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce, który dostarcza produkty bankowe w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Bank oferuje m.in. konta firmowe, lokaty, karty bankowe, kredyty gotówkowe, w tym także linię produktów bankowych dla klasycznej motoryzacji. Współpraca z Fiserv, który posiada unikatowe na rynku kompetencje i jest jednym z największych w Polsce agentów rozliczeniowych wspierających także wydawców kart w transformacji cyfrowej – otwiera przed bankiem nowe możliwości optymalizacji procesów bankowych, wzbogacenia oraz rozwoju cyfrowej oferty na miarę potrzeb i oczekiwań klientów.

– Po wnikliwej analizie rynku zdecydowaliśmy się na wybór Fiserv w zakresie obsługi kart płatniczych, gdyż naszą misją jest dostarczanie klientom nowoczesnych rozwiązań bankowych na najwyższym poziomie. Fiserv posiada bogate doświadczenie w budowie polskiego rynku płatności bezgotówkowych, wdrażanych innowacjach oraz usługach outsourcingowych. Nasze doświadczenia we współpracy od początku były ukierunkowane na zwiększenie efektywności działań oraz digitalizację oferty bankowej – mówi Ronald Kulikowski, Dyrektor Zarządzający Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

– Cieszymy się, że Volkswagen Bank podjął decyzję o nawiązaniu współpracy z Fiserv w zakresie obsługi kart. Będziemy wspierać Volkswagen Bank w cyfrowym rozwoju. Wykorzystamy w pełni globalny potencjał Fiserv na drodze optymalizacji i digitalizacji procesów bankowych. Wierzymy też, że sukcesywne wzbogacanie oferty banku o kolejne innowacyjne rozwiązania i usługi płatnicze przyczyni się do wzrostu satysfakcji i zadowolenia klientów banku – mówi Krzysztof Polończyk, Prezes Zarządu Fiserv Polska S.A.

– Sprawna współpraca ekspertów z Fiserv i Volkswagen Banku sprawiła, że proces migracji kart przebiegł bardzo płynnie i szybko. To świetny przykład pracy zespołowej i pierwszy krok ku kolejnym wspólnym projektom nastawionym na rozwój naszej oferty mówi Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

– Witamy Volkswagen Bank w gronie partnerów Fiserv i dziękujemy za zaufanie. Naszym zadaniem po zakończonej sukcesem migracji kart jest nieustanne wspieranie banku w jego ambitnych planach rozwoju i dalszej digitalizacji usług z korzyścią dla jego klientów mówi Wojciech Małaszewicz, Dyrektor Departamentu Produktów dla Instytucji Finansowych w Fiserv Polska S.A.

Kontakt dla mediów

Volkswagen Bank oraz Fiserv rozpoczynają współpracę

Piotr Żabowski
dfusion communication

piotr.zabowski@dfusion.pl